4. Zimný workshop Terchová - lavíny

V rámci prebiehajúcej implementácie projektu "Moderné kynologické centrum" sa konal v poradí už štvrtý pracovný workshop. Bol zameraný na vyhľadávanie osôb a predmetov pod snehom, laicky povedané lavínový výcvik psa. Celkom 30 študentov, 4 odborní inštruktori, traja pedagogickí pracovníci a 20 psov v rôznom stupni výcviku a rôznych plemien si užilo snehovú nádielku, ktorá nám napadla v Terchovej.

V prostredí Dier , neďaleko hotela Diery sme dva dni trénovali vyhľadávanie figuranta v ľahkom snehovom záhrabe, ale aj ukrytého v drevenom korpuse pod hrubšou vrstvou snehu.

Psovodi, figuranti, čata s lopatami, fotografi - všetci sa naozaj zapotili v chladnom počasí. Výsledok bol nad očakávanie dobrý. Psy pochopili súčinnosť so psovodom a po vyčuchaní figuranta spolu so psovodom hrabali v záhraboch až ku figurantovi s loptou. Odmenou bola hra a možnosť vytiahnuť figuranta zo snehového záveja - psíkovia si to užívali.

Veríme, že sme opäť študentom - budúcim kynológom ukázali možnosti využitia svojho psíka. A už teraz sa tešíme na posledný, piaty workshop v Zázrivej. 

Pridané 12.2.2015 o 14:44

Jesenný workshop Trstená

V rámci projektu s názvom "Moderné vyučovacie centrum kynológie" , ktorý implementuje stredná škola poľnohospodársta v Žiline v rámci operačného programu VZDELÁVANIE sa 30 študentov druhého a prvého ročníka zúčastnilo tretieho workshopu v "nebezpečných priestoroch", rumoviskách a zboreniskách zhoreného hotela pri Oravskej priehrade. Ráno študenti robili stopy, pachové štvorce.Program bol obohatený o výcvik študentov na transport zranenej osoby zo zboreniska. Náročný program plný úloh skupinových aj individuálnych trval 2 dni.  Fotodokumentácia  v tejto sekcii a prinášame aj video.

 

Pridané 26.9.2014 o 12:49

Letný workshop Vodné dielo Žilina

V rámci projektu s názvom "Moderné vyučovacie centrum kynológie" , ktorý implementuje stredná škola poľnohospodársta v Žiline v rámci operačného programu VZDELÁVANIE sa 30 študentov druhého a prvého ročníka zúčastnilo prvého workshopu vodnej záchrany na Vodnom diele Žilina. Spolu s pedagogickým dozorom a expertami K-7 nacvičovali plávanie psa, plávanie za člnom, ťahanie člna psom, praktické zručnosti figuranta vo vode,nácvik pomoci plavcovi v ťažkostiach . Náročný program plný úloh skupinových aj individuálnych trval 2 dni v krásnom slnečnom počasí.  Fotodokumentácia  v tejto sekcii a prinášame aj video.

 

Pridané 26.9.2014 o 12:39

Letný workshop KORCHÁŇ

V rámci projektu s názvom "Moderné vyučovacie centrum kynológie" , ktorý implementuje stredná škola poľnohospodársta v Žiline v rámci operačného programu VZDELÁVANIE sa 30 študentov druhého a prvého ročníka zúčastnilo prvého workshopu v Čadci, časť Korcháň. Spolu s pedagogickým dozorom a expertami K-7 nacvičovali praktické zručnosti figuranta, pachové štvorce, stopy, revíry, nácviky povelovej techniky a aj poradovú prípravu. Náročný program plný úloh skupinvých aj individuálnych trval 2 dni.  Fotodokumentácia  v tejto sekcii a prinášame aj video !

 

 

Pridané 15.5.2014 o 12:34

Súťaž kynológov SOŠ v Ivánke pri Dunaji

Družstvo kynológov SOŠ  sa zúčastnilo medziškolskej súťaže podľa skúšobného poriadku  BH-SK v Ivánke pri Dunaji. Celkovo súťažilo 5 družstiev (Ivánka, Trnava, Nitra, Pruské a Žilina). Súťaž  priniesla študentom druhého a prvého ročníka najmä skúsenosti a nadhľad. Študenti sa umiestnili v druhej polovici štartového poľa (z 15 súťažiacich sme obsadili cca 7, 12 a 14 miesto). Vzhľadom na vek, nvzhľadom na tom, že odbor kynológia je iba druhým rokom na SOŠ, to nie je najhoršie umiestnenie. Dôležité je, aby odborná prax  bola vykonávané študentami s vlastnými psami, nakoľko praktické zručnosti sú nenahraditeľné. Preto budeme ako garanti praktického výcviku a odbornej praxe dbať na to, aby sa zúpčastňovali krúžkov, praxe a výcvikov so psami. 

Viac fotiek v galérii sekcie - SOŠ 2014 !

© video by Katarína Halajová, SOŠ Žilina

© K-7 2014

Pridané 10.4.2014 o 19:35

Deň otvorených dverí na SOŠ v Žiline

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku organizuje každý rok Dni otvorených dverí, ktoré sú určené deviatakom. Bolo tomu tak aj teraz 13.2.2014. V rámci predstavenia študijných odborov sme dievčatám a chlapcom ukázali aj možnosti sebarealizácie v študijnom odbore Kynológia.

Pridané 14.2.2014 o 19:24

Chlpatý darček Ministerstvu obrany SR od K-7

Dňa 24.1.2013 bol odovzdaný 3 mesačný psík plemena NO do služieb MOSR. Ide o dar občianskeho združenia K-7 oddeleniu Vojenskej polície v Hronseku v rámci dlhodobej spolupráce pri príprave a predaji služobnýc vojenských psov. Malý Cézar je sebavedomé, samostatné šteňa a my všetci mu želáme dlhú a dobrú službu v armáde SR. Čaká ho náročný život, ale veríme , že to zvládne.

 

©K-7

Pridané 24.1.2014 o 9:05